Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

اطلاعیه دعوت به مشارکت و سرمایه گذاری

مجله اینترنتی آی تی ویکی با بیش از 6سال سابقه در زمینه فناوری برای ارتقا و تکمیل نقشه راه خود از سرمایه گذاران و کسب و کارها در حوزه آی تی دعوت به عمل می آورد. جهت کسب اطلاع بیشتر با شماره 09224197398 تماس حاصل نمایید.

وب

لایک های فیسبوک را از راه صحیح افزایش دهید

شما هم یک صفحه فیسبوک دارید که توجه درخور شأن خود را به دست نمی آورد؟ واقعا وضعیت سختی است ولی حقیقت این است که عده زیادی هم شرایطی مشابه شما را دارند. اما سوال اینجاست که چگونه می توانید در این رقابت پیروز شده و طرفداران بیشتری کسب کنید؟

باید بدانید که هیچ موفقیتی یک شبه به دست نیامده و هر نوع پیروزی نیازمند زحمت های فراوان و پرورش است تا راه موفقیت را هموار کند. آیا آماده اید تا برای گرفتن لایک هایی که آرزو دارید؛ تلاش کنید؟ اگر این گونه است، چه خوب!

اگر تشنه لایک های بیشتر در فیسبوک هستید؛ آنچه که در ادامه می خوانید توضیح مختصری است درباره پنج کاری که باید انجام دهید و دو کاری که باید از انجام آن پرهیز کنید. (همه این موارد حتی با وجود سیاست جدید فیسبوک نسبت به لایک ها، باز هم کاربردی هستند.)

باید… یک ویجت فیسبوک نصب کنید

اگر فیسبوک تنها مرجع و اصلی ترین پایگاه برای فعالیت طرفداران شماست، می توانید با کمال خونسردی به قسمت بعدی مراجعه کرده و این توصیه را نادیده بگیرید. برای آن دسته از کسانی که در جایی از وب غیر از فیسبوک هم حضور دارند، حتما از ویجت فیسبوک در اسرع وقت استفاده کنید.

increase-facebook-likes-widget

اگر بلاگ وردپرس دارید، پلاگین هایی وجود دارد که این چنین ویجت ها را با یک کلیک نصب می کنند. در غیر این صورت تنها راه پیش روی شما استفاده از HTML ای است که فیسبوک برای شما تولید می کند. برای این کار به صفحه Badges رفته و Like Badge را انتخاب کنید تا کد مربوطه را بگیرید. تنها هدف استفاده از ویجت این است که شما دیده شوید. نه تنها با این کار بازدید کنندگان شما آگاه می شوند که صفحه ای در فیسبوک دارید بلکه این امکان را برای آنان فراهم می کند که صفحه شما را بدون دردسر لایک کنند.

باید… بر روی انواع بروز رسانی ها تمرکز کنید

تنها داشتن صفحه ای در فیسبوک کافی نیست، لازم است که با بروزرسانی های منظم، طرفداران فعلی خود را حفظ کرده و مخاطبان جدید برای صفحه خود جذب کنید. بدون بروزرسانی های جالب، بازدید کنندگان جدید از صفحه شما رد شده و حتی طرفداران قدیمی خود را هم از دست می دهید.

چه نوع بروزرسانی هایی باید پست کنید؟ هر چیزی که مانند ویروس پخش شده و ارزش و ماموریت شما را نشان دهد می تواند مطلوب باشد. می دانیم که زیادی گنگ به نظر می رسد اما ایده های ملموسی را در زیر توضیح داده ایم.

Facebook-Google-Shares

عکس ها: در این دوره و زمانه، زمان زیادی برای درک کردن کلمات لازم است در حالی که یک عکس می تواند در کمترین زمان ممکن دیده و فهمیده شود. یک نوشته ده پاراگرافی مطمئنا نسبت به یک اینفوگرافیک یا داده نما کار سخت تری برای پخش شدن در فضای مجازی دارد. اگر تصویر یا meme هایی پیدا کردید که متناسب با هدف و کار شماست حتما در صفحه خود به اشتراک گذارید.

ویدئو ها: بعد از عکس ها، ویدئو ها در مرتبه ی بعدی قرار دارند. ویدئوها نسبت به عکس ها سخت تر در فضای مجازی منتشر می شوند. نباید خسته کننده، بیش از حد طولانی و گنگ باشند؛ ولی اگر در انتشار آن ها موفق ظاهر شوید، می توانید توجه بسیاری را به سمت خود جلب کنید. حتما لازم نیست که خودتان ویدئو را تولید کرده باشید، هر ویدئویی که مرتبط با کار شما است می تواندگزینه مناسبی برای اشتراک گذاری باشد.

سوال ها: اهمیت سوالات اینجاست که باعث ایجاد بحث می شوند و بحث ها روش خوبی برای ارتباط برقرار کردن با مخاطبین کنونی هستند. بحث های جالب توجه می تواند غریبه ها را جذب و در نهایت به طرفداران تبدیل کند. با یک حساب سرانگشتی می توان گفت که اگر با پست کردن بروزرسانی ها مشکل دارید، در عوض طرح سوال کنید.

باید… با طرفداران خود در رابطه باشید

اگر فقط یک اصل وجود داشته باشد که باید برای گرفتن لایک های فیسبوک آنرا در نظر داشته باشید؛ آن چیزی نیست جز اینکه همه لایک ها ارزش برابری ندارند. بله در ظاهر، صد لایک صد لایک است اما وقتی صحبت از کیفیت می شود این موضوع این قدر ها هم ساده نیست. با مثالی موضوع را روشن می کنم. ترجیح می دهید لایک از طرف کسی داشته باشید که نهایتا یک بار در ماه فیسبوک را چک می کند و یا کسی که در فیسبوک زندگی کرده و علاقه ابدی به برند شما دارد؟ در این مورد مطمئنا فرد آخری بسیار ارزشمندتر است.

Facebook-Star-Trek

برای اینکه طرفداران با کیفیتی جذب کنید باید به طور منظم با آن ها در ارتباط باشید. همانطور که در بالا اشاره شد، سوال بپرسید و ایجاد بحث کنید. وقتی که چیزی در صفحه فیسبوک شما بیان می کنند با سخنان هدفمند پاسخ دهید و با آنها به مانند مردم واقعی رفتار کنید.برای مثال، وقتی رویدادهایی را میزبانی می کنید و یا ترتیب ملاقاتی را با طرفداران می دهید، آن ها را به تگ کردن خودشان در تصاویر آن رویداد و ملاقات ها تشویق کنید.

بهترین بخش این است که هر چه طرفداران بیشتر علاقه نشان دهند احتمال اینکه برند شما را زبانی تبلیغ کنند بیشتر است. وقتی که دیگران رفتار شما را با طرفدارانتان ببینند آن ها نیزتمایل پیدا می کنند تا به گروه شما ملحق شوند. صدای لایک های بیشتر به گوش می رسد! در بلندمدت، این روش بهترین نوع رشد محسوب می شود زیرا بسیار پایدارتر است.

نباید… لایک های فیسبوک خریداری کنید

وقتی که سازمان یا فردی برای اولین بار صفحه فیسبوک ایجاد می کند، باوری متداول وجود دارد که خرید لایک از سرویس های متفرقه را توصیه می کند به این امید که این لایک ها، یک شبه محبوبیت برند شما را بالا ببرند. صادقانه بگویم، این کار عملی نیست. آنچه که در نهایت عایدتان می شود کاربرانی خارجی هستند که حتی به زبان شما هم صحبت نمی کنند. آن ها صفحه شما را لایک می کنند و هرگز دوباره از صفحه شما بازدید نخواهند کرد و در بحث های شما هم فعالیتی نخواهند داشت.

increase-facebook-likes-dont-buy

بله، شاید ۱۵۰۰ طرفدار برای صفحه خود داشته باشید اما وقتی بروزرسانی یا اخباری پست می کنید هیچ کدام از این به اصطلاح طرفداران اهمیت نمی دهند و هر آنچه تا به حال انجام داده اید تنها اتلاف هزینه بوده است. آیا تا به حال صفحه فیسبوکی را ملاحظه کرده اید که بسیار از این دست طرفدارها دارد اما فعالیت بسیار کمی انجام می دهد؟ و یا حتی بدتر، همان فعالیت اندک هم پر از اسپم باشد؟ به شخصه با این صفحات وحشتناک رو به رو شده ام، این کار اعتبار برند شما را لکه دار می کند و طرفداران آتی را از ملحق شدن به شما منصرف می کند.

باید… مسابقه برگزار کنید و جایزه دهید

مسابقات و اعطا جوایز روشی بسیار عالی برای جذب افرادی می باشد که هنوز صفحه شما را پیدا نکرده اند. در میان همه راهکارهایی که برای پخش شدن ویروس وار در چنته دارید هیچ کدام به موثری مسابقات و جوایز عمل نمی کنند، به هر حال همه مردم چیزهای مجانی را می پسندند.

Facebook-Giveaway

نکته مهمی که در این باره وجود دارد این است که حتما قید کنید کاربران در صورتی می توانند در مسابقه شرکت کنند که صفحه شما را لایک نمایند. مادامی که جایزه به اندازه کافی خواستنی باشد، مسابقه به راحتی در فضای مجازی پخش خواهد شد. برای گرفتن بهترین نتایج، حتما مسابقه را در صفحه فیسبوک خود برگزار کنید.

هشدار: با استفاده از این روش، جذب کردن کسانی که تنها یکبار از صفحه شما بازدید می کنند بسیار آسان خواهد بود پس باید عاقلانه عمل کنید. سعی کنید مسابقه را طوری طراحی کنید که فقط گروه هدف مورد نظر شما را جذب کند؛ برای مثال به جای دوربین که همه را جذب می کند از لنز دوربین به عنوان جایزه استفاده کنید که تنها برای عکاسان مفید خواهد بود.

باید… خودتان را خارج از فیسبوک تبلیغ کنید

به نقطه ای می رسید که ماندن در محدوده فیسبوک باعث توقف گسترش شما می شود، وقتی با این موضوع رو به رو شدید باید از دیگر راه های ارتباطی استفاده کنید تا توجه افراد دیگر را به صفحه خود جلب کنید.

پست های مهمان: با چند بلاگ مرتبط با زمینه کاری خودتان در ارتباط باشید و به آن ها پیشنهاد دهید که یک پست مهمان برایشان بنویسید. حتما این کار را انجام دهید حتی اگر خودتان بلاگ ندارید! فقط مطمئن شوید که لینک صفحه فیسبوکتان را در انتها ستون پست مهمان درج کنید.این راه بسیار شگفت انگیزی برای گسترش دیده شدن برند شماست.

increase-facebook-likes-promote-elsewhere

گردهمایی و سمینارها: به عبارت دیگر شبکه سازی یا برقراری تماس با دیگران. به بیرون بروید و با غریبه هایی دیدار کنید که طرفدار صفحه شما می شدند اگر تنها درباره آن چیزی به گوششان خورده بود. سخنرانی در یک رویداد اعتبار زیادی به شما می دهد اما تنها حضوری ساده در جلسه هم می تواند سودمند باشد.

ویدئوهای یوتیوبی بسازید: این توصیه ویژه، به زمینه کاری و کوشش شما بستگی دارد اما اگر زمینه کاری شما شامل هر چیز دیداری و آموزنده می شود، حتما در این باره فکر کنید که چگونه می توانید خود را به تماشاگران گسترده یوتیوب وصل نمایید. خلاقیت را فراموش نکنید، چیزی به سادگی یک زیرنویس که بگوید: «لطفا ما را در فیسبوک لایک کنید» و لینک هایی که فرد را به صفحه شما ببرد می تواند علاقه مندی بسیاری را توشه راه شما قرار دهد.

نباید… خیلی سریع رشد کنید

در جمع بندی این مباحث، حتما به یاد داشته باشید که تنها لایک هایی اهمیت دارند که از سوی طرفداران مشتاق و سرمایه گذار در ارزش های ارائه شده توسط شما باشند. پیدا کردن این طرفدارها زمان می برد و این فرآیند اصلا با عجله به جایی نمی رسد. در برابر وسوسه سریع و بیش از اندازه بزرگ شدن مقاومت کنید. کمیت و کیفیت عموما رابطه عکس با یکدیگر دارند. به دست آوردن یک شبه ۵۰۰ لایک احساس خوبی در همان لحظه می دهد اما این حس کمرنگ و کمرنگ تر می شود وقتی می فهمیم باد آورده را باد می برد. رشد اساسی و سازمان یافته، از سوی دیگر، مانند نوعی سوخت استکه خود به خود طی زمان برافروخته شده و شدت می یابد.

ولی مشکل اصلی رشد به شدت سریع، این است که شما برای آن آمادگی لازم را ندارید. وقتی جامعه طرفداران شما از هزار به ده هزار نفر ظرف مدت یک ماه می رسد، توانایی لازم برای کنترل طرفداران وسیع خود را چه از لحاظ روانی و احساسی و چه از لحاظ راهبردی از دست می دهید. وقتی که شمار لایک هایتان با سرعتی که دوست دارید پیش نمی رود، به یاد داشته باشید که حتی شرایط بدتر هم وجود دارد. رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.

از چه راهکارهای دیگری برای افزایش لایک های فیسبوک خود استفاده کرده اید؟ آیا تا به حال لایک خریداری نموده اید؟ اگر این گونه است، چه پیامدی در پی داشت؟ دیدگاه ها و تجربیات خود را با ما در میان گذارید.

مرور کلی

۰%

User Rating: Be the first one !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا