کامپیوترویندوز

چگونه می توان ویندوز ۸ و ۸.۱ را از طریق USB نصب کرد؟

این روزها نصب ویندوز ۸ یا ۸.۱ از طریق یک دستگاه USB مانند فلش رایج شده است. جای تعجبی هم ندارد چراکه بسیاری از کامپیوترها، به ویژه تبلت ها و لپ تاپ های کوچک ودسکتاپ ها فاقد درایو نوری هستند. در صورتی که جایی برای قرار دادن DVD ندارید استفاده از دیسک نصب ویندوز ۸ روش مناسبی نخواهد بود.

اگر می خواهید ویندوز ۸ را از طریق USB نصب کنید. لازم است به فایل های Setup بر روی DVD از طریق درایو USB دست یابید. متأسفانه کپی ساده آنها بر روی فلش این عملکرد را ایفا نخواهند کرد. همچنین ویندوز ۸ بصورت فایل ISO قابل دانلود است و چنانچه تصمیم به خرید ویندوز ۸ دارید، بایستی مراحل شبیه به کپی را به درستی بر روی درایو USB اجرا کنید.

صرف نظر از اینکه شما DVD ویندوز ۸ و یا فایل ISO ویندوز ۸ را در اختیار دارید باید از طریق فلش درایو این مراحل انجام دهید.این آموزش به شما کمک خواهد کرد که فایل های ویندوز ۸ را به درستی بر روی فلش کپی کنید. و روند نصب را طی کنید.در ادامه با آی تی ویکی همراه باشید:

سطح دشواری

 متوسط

زمان لازم

انتقال فایل های نصب ویندوز ۸ بر روی فلش درایو یا هر درایو USB اکسترنال دیگری بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. با توجه به اینکه کپی ویندوز ۸ شما چه فرمتی است و  به سرعت کامپیوتر شما بستگی دارد.

قابلیت اجرا

فرایند زیر بر روی ویندوز ۸ استاندارد یا ویندوز ۸ pro و همچنین نسخه های مشابه آن در ویندوز ۸.۱ اجرا می شود.

ملزومات

فلش درایو ( ۴GB برای ویندوز ۳۲ بیت و ۸GB برای ۶۴ بیت)

DVD ویندوز ۸ یا ۸.۱ و یا فایل ISO آن

دسترسی به یک کامپیوتر دارای درایو DVD

نکته: اگر فایل ISO ویندوز ۸ را در اختیار دارید و می خواهید آن را در فلش قرار دهید از مرحه ۲ اغاز کنید و درصورتی که DVD ویندوز ۸ را در اختیار دارید؛ از مرحله ۱ شروع کنید.

چگونگی نصب ویندوز از طریق درایو USB

۱. ساخت فایل ISO از روی DVD ویندوز ۸. این فرایند از طریق ایجاد یک فایل ایمیج که ISO نامیده می شود، صورت می گیرد و شامل تمام داده های ذخیره شده بر روی دیسک نصاب وینوز ۸ می شود. پس از آنکه فایل ایمیج را از روی دیسک ویندوز ۸ ساختید. برگردید و این آموزش را که شرح چگونگی قرار دادن فایل ISO را در فلش خواهد بود، را ادامه دهید.

windows-8-dvd-to-iso-image

۲. نرم افزار Windows 7 USB/DVD Download Tool را از سایت مایکروسافت دانلود کرده و نصب کنید. این نرم افزار رایگان مایکروسافت به درستی فلش درایو شما را فرمت کرده و سپس محتویات فایل ISO نصب ویندوز ۸ را در فلش کپی می کند.

windows-7-usb-dvd-download-tool-setup-process-in-windows-8

نکته: Windows 7 تنها بخشی از نام این نرم افزار است. و این برنامه به خوبی با فایل های ISO ویندوز ۸ کار می کند و همچنین می تواند برای ویندوز XP ، Vista و ۷ مورد استفاده قرار گیرد.

windows-7-usb-dvd-tool-shortcut۳. نرم افزار Windows 7 USB/DVD Download را اجرا کنید. متناسب با نسخه ی ویندوزی نرم افزار را بر روی نصب کرده اید؛ می توانید Shortcut این نرم افزار را بر روی دسکتاپ و همچنین منوی استارت یا صفحه استارت بیابید.

۴. بر روی Browse کلیک کرده و فایل ISO را انتخاب کنید.

windows-7-usb-dvd-tool-in-windows-8

۵. فایل ISO ویندوز ۸ را یافته و آن را انتخاب کنید. سپس بر روی Open کلیک کنید.

browsing-for-windows-8-iso-image

۶. بر روی گزینه Next کلیک کنید.

windows-7-usb-dvd-tool-confirm-iso

۷. گزینه USB device را انتخاب کنید.

windows-7-usb-dvd-tool-choose-media-type

نکته: همانطور که در اینجا مشاهده می کنید گزینه DVD نیز وجود دارد. درحالی که در این مورد چندان برای ما کارایی ندارد. پس از اتمام مراحل، فایل های نصب ویندوز ۸ موجود در فلش درایو را می توانید با استفاده از این ابزار بر روی دیسک DVD رایت کنید.

۸. در صفحه Insert USB device ، فلش درایو یا هارد اکسترنال را که می خواهید فایل های راه انداز ویندوز ۸ را درون آن قرار دهید؛ انتخاب کنید و بر روی Begin Copying کلیک نمایید.

windows-7-usb-dvd-tool-insert-usb-device

۹. چنانچه با پیام Not Enough Free Space مواجه شدید؛ بر روی Erase USB Device کلیک کنید. عدم نمایش این پیام به معنی خالی بودن فلش و یا هارد اکسترنال است.

windows-7-usb-dvd-tool-erase-usb-device

توجه: در طول فرایند کپی شدن فایل های راه انداز ویندوز ۸ ، تمام آن چه که بر روی فلش خود ذخیره کرده اید حذف خواهد شد.

windows-7-usb-dvd-tool-erase-usb-device-confirmation

۱۰. ساخت USB قابل بوت.کافیست صبر کنید تا نرم افزار Windows 7 USB/DVD Download ، درایو را آماده کرده و فایل های نصب ویندوز را درون آن کپی نماید.

windows-7-usb-dvd-tool-copying-files

۱۱. با فرض اینکه تمام مراحل طبق آنچه گفته شد، پیش رود. صفحه بعدی باید پیام Bootable USB device created successfully نمایش دهد. اکنون می توانید پنجره این نرم افزار را ببندید. فلش درایو و یا هارد اکسترنال به درستی برای بوت پیکربندی شده است.

windows-7-usb-dvd-tool-sucess

۱۲. سیستم را از طریق دستگاه USB که فایل های ایجاد شده بر روی آن قرار دارد؛ بوت نمایید و فرایند نصب ویندوز ۸ را آغاز کنید.

boot-from-usb-message

نکته ۱: چنانچه فرایند راه اندازی ویندوز ۸ شروع نشد؛ به احتمال زیاد لازم است که دستور بوت را در BIOS تغییر دهید.

نکته ۲: در صورتی که سیستم شما بر پایه UEFI است و حتی پس از تنظیم در دستور بوت قرار دادن بوت آغازین از دستگاه USB همچنان قادر به بوت راه انداز ویندوز ۸ از روی فلش نشدید؛ راهنمایی زیر را دنبال کنید.

راهنمایی

نرم افزار Windows 7 USB/DVD Download دستگاه USB را بصورت NTFS فرمت می کند، فایل سیستمی که بسیاری از کامپیوترهای مبتنی بر UEFI ، هنگامی که این فایل بر روی دستگاه USB باشد، از این طریق بوت نخواهد کرد.

برای حل این مشکل مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. بعد از مرحله ۱۱، تمامی فایل ها را از روی فلش درایو بر روی فولدری در کامپیوتر خود کپی نمایید.

۲. فلش را بصورت دستی طبق سیستم قدیمی FAT32 فرمت نمایید.

۳. تمام فایل های موجود در فولدری که ساخته اید را بر روی فلش دوباره کپی نمایید.

۴. مرحله ۱۲ را دوباره تکرار کنید.

آیا همچنان در نصب ویندوز ۸ و یا ۸.۱ از روی فلش یا هر دستگاه USB دیگر با مشکل مواجه اید؟ برای دریافت راهنمایی بیشتر، مشکلات خود را از طریق ارسال دیدگاه با ما درمیان بگذارید:

User Rating: ۳.۱۷ ( ۳ votes)
منبع
about

نوشته های مشابه

‫۷ دیدگاه ها

    1. سلام از طریق برنامه هایی نظیر اون چیزی در پست گغته شد میتونید ویندوز بوتیبل کنید واینکار تاثیری روی UEFI نداره

      ۲
  1. سلام وقتتان بخیر
    ببخشید روش بوت کردن لپتاب های لنوو۵۳۱ چه جوریه من میخواهم با فلش ویندوزم را عوض کنم اما نمیشه

    ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا